Stare fotografije sa otvorenja muzeja iz 1987.

Proteklih dana, dok su ljudi boravili u karanteni, na jednom zaprešićkom internetskom portalu objavljivane su stare fotografije Zaprešića, kako bi se svi zajedno prisjetili, kako je naš Grad ,,rastao,, i kako je postao ovo što je danas…Galeriju (od 2000.g. Muzej), Matija Skurjeni svečano je otvorio prof. Vladimir Maleković 15. Srpnja 1987. uz prisustvo samog umjetnika, njegove supruge Ivanke-Hanike i Milke Kobeščak, (prof. njemačkog jezika, koja je Matiji vodila korespodenciju sa stranim kolekcionarima)…Upravo je njenom inicijativom potpisan ugovor 2. Srpnja 1984. između Matije Skurjenija i tadašnje Skupštine općine Zaprešić o donaciji slika, crteža i grafika, koje su trebale naći smještaj u nekom obnovljenom objektu Novih dvora, Josipa bana Jelačića.

otvorenje galerijeW skurjeni na otvorenjuW Skurjeni i Lacković.W skurjeni.otvorenje.RABUZIN.1987.W skurjeni.1963.W