Otvorena samostalna izložba Antonije Čačić, akademske slikarice

1. siječnja 2020. u 19:30 sati otvorena je prva ovogodišnja izložba u Muzeju Matija Skurjeni, akademske slikarice Antonije Čačić naziva ,,Metamorfoze,,. Ugledna suvremena hrvatska umjetnica, koja prvi put izlaže u Zaprešiću, gdje živi i stvara, predstavila je svoja recentna likovna istraživanja i propitivanja. Kustosica izložbe i autorica predgovora u katalogu, afirmirana je povjesničarka umjetnosti i likovna kritičarka, dr. sc. Anita Ruso…Antonija Čačić, svestrana je i radoznala umjetnica, koja je diplomirala dizaj, zagrebačku likovnu akademiju, upisala Postdiplomski studij u Ljubljani (mentor prof. Gustav Gnamuš), sudjelovala na nizu skupnih i samostalnih izložbi, festivala, radionica, održala niz stručnih predavanja da bi 2014. g. bila na putovanju u peruanskim Andama. Čini se kako je to istraživačko-duhovno, gotovo Kolumbovsko, putovanje bilo ključno za kasnije i sadašnje slikarske radove. Njeni recentni radovi su ,,Koreografija puna neujednačenih, lagano izvitoperenih te istodobno plahih i odlučnih pokreta stavljenih na platna,,.lucidno primjećuje autorica predgovora u katalogu izložbe…Antonijine slikarske radove karakterizira svojevrsni minimalizam deskriptivnosti i svođenje motiva na njegove najbitnije karakteristike. Njen pristup likovnim temama i motivima vrlo je osoban bez velikih gesta i revolucionarnih zaključaka. U radovima koji su izloženi uočljiva je jaka koloristička gama, koja je diskretno tonski stišana, a sve kako bi se dobio potpuniji estetski doživljaj blažene kontemplacije. Svjetli tonovi ljubičaste, plave, roze, i zelene, pozivaju nas na poniranje u vlastite duhovne pejzaže, vječnu stvarnost mimo ovoga bremenitog, sivog, surovog i grubog materijalnog svijeta…Izložba se može pogledati svaki radni dan od 10-17, kao i u tzv. ,,Noći muzeja 2020,, od 18 – 00 sati, a otvorena je do 8. 3. 2020.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 13 14 15 16 17 18. 18