Otvorenje izložbe: ″Ruski mozaikˮ(Rycckaя Moэaиka), 15. 12. 2017. u 19:00 sati

Skupna izložba 11 ruskih slikara povodom 50.  godišnjice prijateljstva između Zagreba i Sankt-Petersburga.

Nakon posjete Predsjednice RH Moskvi, 2018. godina trebala bi biti početak nove etape u razvoju odnosa između Rusije i Hrvatske i na kulturnom i gospodarskom planu. Tome, na simboličan način, skromno doprinosi i ovo predstavljanje uglednih ruskih umjetnika, iz Sankt-Petersburga, u Republici Hrvatskoj.

A.V.Sajkov ( Predsjednik uprave Likovnog saveza Sankt-Petersburga ) podržao je ovaj projekt i rezultat toga je izložba u Muzeju Matija Skurjeni u Zaprešiću. Na izložbi će se moći vidjeti slike Alekseya Filippova, Julije Bobrove,  Paoline Versinine, Sergeya Nekrasova, Elene Prudnikove, Jekaterine Romanove, Marine Filippove, Anne Kamenskaje, Jurija Ševčika, Andreya Koroljčuka i Larise Kralj.

Pozivnica unutra

Rusi-3W Rusi-2W Rusi-1W