Otvorenje izložbe slika Željka Karaule, u Srijedu 12. 12. u 19 sati

U Srijedu 12. 12. 2018. u 19 sati, u Muzeju Matija Skurjeni otvara se samostalna izložba slika Željka Karaule…Afirmirani i svestrani umjetnik Željko Karaula, akademski slikar-grafičar, uspješno se okušao u svim likovnim medijima i tehnikama ( terakota, porculan, bronca i drvo u kiparstvu, te akvarel, uljni pastel, ulje i akrilik na platnu, vitraj u slikarstvu), izložio bi recentne radove, na dvije etaže muzeja. Umjetnik je inspiriran mitskim i stvarnim pejzažom rodnoga kraja, kao i antologijskim slikama, velikoga umjetnika secesije i simbolizma, Gabrijela Jurkića. Slikar ,,analizira,, prostor ispunjen raznobojnim cvijećem i travama, koje ne opisuje, već mrljama pigmenta dobiva jednu osunčanu impresiju trenutka. Karaula je umjetnik koji se hrabro i samouvjereno kreće različitim likovnim medijima i motivima, ali se uvijek vraća pejzažu i figuri žene. Kustos izložbe i pisac eseja/predgovora u katalogu biti će najbolji poznavatelj njegovog rada, Stanko Špoljarić, dugogodišnji kustos Umjetničkog paviljona iz Zagreba…Izložba će biti otvorena do 10. siječnja 2019.